MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI ARASINDA HİBE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

Çukurova Kalkınma Ajansı, 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında Müdürlüğümüzce hazırlanmış olan “Mersinde Yaşayan Suriyeliler: İşgücü Piyasasına Etkileri ve Çözüm Önerileri” isimli proje, Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Çukurova Kalkınma Ajansı, 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında Müdürlüğümüzce hazırlanmış olan “Mersinde Yaşayan Suriyeliler: İşgücü Piyasasına Etkileri ve Çözüm Önerileri” isimli proje, Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Söz konusu hibe desteğine ilişkin sözleşme 01.04.2016 tarihinde Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi ALTUNSU ve İl Müdür Vekilimiz Prof. Dr. Nalan YETİM tarafından imzalanmıştır.
 
Proje, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın başvuru rehberinde yer alan “Bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirler almak” ve “Bölgede sosyal ve ekonomik açıdan kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmaları yapmak”  öncelikleri ile ilişkili olup; bilimsel araştırma projesi niteliğindedir ve üç (3) aylık bir çalışma sürecini kapsamaktadır. Projenin genel amacı; “Suriyeli işgücünün kentin ekonomik yapısına etkilerinin tespitini yapmak ve bu çerçevede bölgesel ve ulusal düzeyde politika geliştiricilerine katkıda bulunarak öneriler sunmak” olarak belirlenmiştir. 
Kayıt: 1.4.2016
Güncelleme:1.4.2016
Paylaş


WS05